x

Třetí Litoměřické svátky hudby jsou tady!

00
svátky hudby

Už tento pátek a sobotu začnou psát třetí kapitolu své historie Litoměřické svátky hudby. Realizační tým občanského sdružení Musica et Education zahájil poslední důležitou fázi příprav. Bude program obou koncertních večerů probíhat tak, jak byl už dříve avizován?

  „Ano, program obou večerů je již pevně dohodnut, pouze na závěr toho prvního v pátek 4.září chystáme v programu navíc malé překvapení. Jinak platí, že první večer přivede na pódium skvělé houslisty – virtuosa Václava Hudečka a jednoho z nejlepších mladých houslistů Jana Mráčka. Mistr a jeho žák zahrají Vivaldiho Koncert pro dvoje housle, violoncello a orchestr g moll  L´Estro armonico, Jan Mráček poté předvede Mozartův Koncert pro housle a orchestr G dur a vrcholem koncertního večera bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr op. 53 v podání Václava Hudečka.

  Následující sobotní koncert bude patřit opernímu zpěvu. Litoměřickému publiku se představí pěvecké hvězdy známé z naší i světové operní scény – Štefan Kocán a Anda-Louise Bogza. Slovenského basistu, který je stálým členem newyorkské Metropolitní opery, uslyšíme mj. v áriích Leporella z Mozartova Dona Giovanniho, Vodníka z Dvořákovy Rusalky nebo Kecala ze Smetanovy Prodané nevěsty, sopranistku rumunského původu A.L. Bogzu pak mj. v árii z Pucciniho Toscy či z Verdiho Trubadúra. V podání těchto pěvců uslyší diváci také společná dueta, mj. árii Síla osudu ze zmíněné Verdiho opery. Výkony sólistů podpoří při obou večerech Plzeňská filharmonie, kterou řada diváků zná již z loňského ročníku. Dirigovat ji bude zkušený Tomáš Brauner, “  říká Alena Kuldová.

Přípravy finišují i v zákulisí festivalu, dodává předseda sdružení Zdeněk Kulda. Týká se to např. úklidu kostela a jeho okolí, montáže pódia, ozvučení a osvětlení interiéru, pořadatelské služby, zázemí pro umělce včetně jejich ubytování, květinové výzdoby, rozmístění židlí, atd.

 „Generální zkouška je naplánována na 16.hodinu. teprve pak můžeme říci, že je vše připraveno a třetí Litoměřické svátky hudby mohou začít,“ vypočítává Zdeněk Kulda.

  Nad třetím ročníkem Litoměřických svátků hudby, který podpořila řada sponzorů i Ústecký kraj, převzal záštitu Ministr kultury Mgr. Daniel Herman.  Hlavním partnerem festivalu je poprvé Město Litoměřice, které akci řadí k vrcholům Letního kulturního kalendáře.

 Svátky hudby jsou jedním z nejdelších a nejvýznamnějších festivalů komorní hudby u nás.  Jejich uměleckým garantem a zakladatelem je legenda české houslové školy, žák Davida Oistracha Václav Hudeček, který si na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale dává prostor i mladým talentům. Svátky hudby sice vznikly v Praze, ale aktivitou organizátorů se ujaly i v několika dalších městech. Od roku 2013 se k nim mohou počítat také Litoměřice – zatím jediné v Čechách.  Tady se tak stalo zásluhou nově vzniklého sdružení Musica et Education v čele s manžely Kuldovými. Minulé dva ročníky festivalu v Litoměřicích byly velmi úspěšné, vyprodané koncerty navštívilo více než dva tisíce lidí.

Tags

Do festivalu zbývá

 • 00

  Dnů

 • 00

  hdin

 • 00

  minut

 • 00

  vteřin

Předprodej vstupenek
plakat
plakat

Informace o předprodeji vstupenek

Předprodej vstupenek bude zahájen 10. 6. 2019. Předprodej na koncerty v Litoměřicích na recepci kulturního a konferenčního centra, 416 732 805 nebo 776 338 515, e-mail: recepce@mkz-ltm.cz. Rezervace vstupenek: vstupenky.mkz-ltm.cz. Předprodej na koncert v Lovosicích na Informačním centru Lovosice, 416 571 173, a v kanceláři KC Lovoš, 416 532 140. Online předprodej na www.kclovos.cz

Najdete nás na Facebooku